Урок №7.
Тема:
Ядро клітини.
Мета: продовжити
вивчення будови клітини ; розглянути особливості будови і функцій ядра клітини;
повторити матеріал з теми органели клітини ; розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати
учбовий матеріал ; виховувати повагу до товаришів слухати товаришів , вміння
оцінювати себе і інших.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
І. Організація класу.
ІІ. Перевірка д.з.
1.Встановіть відповідність:
А. 1. Мітохондрії; а) утворюють білки;
2.пластиди; б) відбувається
фотосинтез, запасають
вуглеводи, білки, олії;
3.вакуолі; в) постачають
енергію;
4.рибосоми; г) забезпечують
форму клітини;
д) фото синтезують.
Відповідь: 1- в ; 2- б
; 3 - г
; 4 - а.
2. Виберіть одну правильну відповідь.
1. Своєрідними
енергетичними станціями клітини є: а) лейкопласти; б) хромопласти; в) вакуолі; г)
мітохондрії.
2. Укажіть тип пластид,
які здатні до фотосинтезу: а) лейкопласти; б) хлоропласти; в)
хромопласти.
3. Основна функція
лейкопластів: а) здійснення фотосинтезу; б) запасання поживних речовин;
в) збереження форми клітини; г) транспорт речовин у клітину.
3.Поміркуйте. Чому зеленіють бульби картоплі, які
тривалий час перебували на світлі?
(лейкопласти за певних умов здатні
перетворюватися на хлоропласти (це спостерігається у бульбах картоплі, які
тривалий час перебували на світлі) або хромопласти, а під час старіння листків, стебел, дозрівання плодів у
хлоропластах може руйнуватися хлорофіл, і вони перетворюються на хромопласти.)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Повідомлення теми та мети уроку.
1.
Функції
ядра клітини.
2.
Будова
ядра.
3.
Хромосоми.
ІV.
Узагальнення знань з теми.
А.Бесіда за
запитаннями:
1. Назвіть складові ядра.
2. Яку будову має ядерна оболонка?
3. Які функції вона виконує?
4. Поміркуйте, у
чому проявляється взаємозв'язок будови ядерної оболонки та її функцій.
5. Який склад має ядерний сік?
6. Що таке ядерця?
Які функції вони виконують?
7. Яка будова і
функції хромосом?
8. Назвіть функції ядра.
Б. Робота с тестовими завданнями на с. 44 підручника.
В. Поміркуйте: - Чому в клітин, які не мають ядра, обмежений термін життя?
Б. Робота с тестовими завданнями на с. 44 підручника.
В. Поміркуйте: - Чому в клітин, які не мають ядра, обмежений термін життя?
V. Підбиття підсумків уроку, оцінювання роботи учнів.
VІ .
Повідомлення домашнього завдання .
Скласти вірш або казку про ядро , хромосоми , ДНК .
Немає коментарів:
Дописати коментар